/Files/images/PICT0907.JPG/Files/images/PICT0904.JPG/Files/images/PICT0899.JPG

Шевченкіана.

Нещодавно до районної бібліотеки для дітей надійшли чергові томи «Повного зібрання творів Т.Г.Шевченка у 12-ти томах» ( академічне видання, яке започатковує шевченкознавство XXI ст.). Цей 12- томник дає можливість нам осягнути всю велич Шевченка у вимірах і реаліях нинішнього XXI ст. Адже нинішнє століття потребує Шевченка не менше, ніж його потребували XIX та XXст. Шевченко відноситься до тих людей, слово і дух яких завжди актуальні, на них не зникає запит, а інколи він стає нагальнішим і гострішим через століття – друге, ніж за їхнього життя.

В першій частині видання (1-6 томи) була представлена літературна спадщина Шевченка ( в широкому розумінні ), а друга частина – це образотворча спадщина. Вже доведено, що словесна , тобто літературна, творчість Шевченка рівновелика і рівнозначна його малярсько - графічній творчості. Адже в другій цій творчості він був професіонал. Велич Шевченка - образотворця , його унікальний внесок в національне образотворче мистецтво якраз і полягає в тому, що він дав досконалі і повноцінні зразки майже всіх жанрів малярства і графіки.

Шановний читачу! Переглянувши нові томи( 8-9) видання, ти впевнишся, що так само , як Шевченко - поет, він же як художник відкриє нам нові, ще не пізнані грані життя, відображеного олівцем і пензлем.

Щоб краще зрозуміти Шевченка треба осягнути й епоху, атмосферу життя суспільства, увесь широкий спектр поглядів, інтересів і настрої тієї доби, в якій геніальний поет був самим собою. В цьому вам допоможе також нове видання – трьохтомник «Тарас Шевченко та його доба», автори – Симоненко Р.Г., Берестенко В.А.

Цінність цієї праці в тому, що перевага надається, передовсім, ретельно перевіреним документам, автентичним спогадам сучасників – друзів і соратників Т.Шевченка, найбільш вартісним науковим дослідженням. Для читача, особливо молодого віку, це ще одна можливість дізнатись вивірену наукову правду про видатного українця . Скористайтеся цією нагодою, познайомтеся з новими виданнями.

Кiлькiсть переглядiв: 63

Коментарi