До 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка

19.03.2014 «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття».

Ці пророчі рядки Василя Симоненка перегукуються із народним розумінням Шевченка – поета і людини.

Сьогодні над шевченковим словом схиляються і батьки, і діти, і батьки батьків . Що ми шукаємо і що знаходимо у Шевченка?

Нам потрібні його твори, де він розмірковує над долею України ,він закликає нас задуматися про сенс людського буття. Шевченкові ідеї-гасла: «В своїй хаті своя правда, і сила, і воля», «І чужому научайтесь і свого не цурайтесь», «Обніміться, брати мої, молю вас, благаю» є гаслами доби, духовними орієнтирами представників молодої генерації українців.

Бібліотека для дітей у своїй роботі намагається допомогти своїм читачам глибоко осмислювати, аналізувати і втілювати в житті ідеї, які пульсують у творах Великого Кобзаря.

В бібліотеці розгорнуті книжкові виставки: « Віч- на віч з Шевченком», «Кобзар» з моєї домашньої бібліотеки», перегляди: «Шевченко і Черкащина», «Спадщина Великого Кобзаря», «Маленьким про Великого Тараса».

Переможців у конкурсі малюнків «Іду душею до Тараса» визначають самі читачі, голосуючи за найкращий малюнок на їхню думку.

Девізом зустрічі з десятикласниками шк.№1 стали слова: «У кожному із нас – Шевченка суть, у кожному – промінчик його серця». Це рядки із поезії Л.Солончук, яка вела мову з дітьми не лише про багатогранну постать Кобзаря, зачитавши уривок з поеми «Тарасова мати», а і про споконвічне прагнення української нації до незалежності, про святість родинних оберегів, про природну і людську красу. Всі ці теми розкриті у її новій збірці поезій «На спокутницькій тверді», яку вона презентувала юній аудиторії.

Заходи, проведені бібліотекою спільно з школами міста: літературна година «Знайомий та незнайомий Шевченко», літературно – мистецька година «Український Рембранд: художня спадщина поета» (шк.-інтернат), дитячий ранок «Слово про Кобзаря» (шк.№2), літературно-мистецька композиція «Тихе слово заповіту,- а чути його на цілий світ…» (шк.№5) та літературно-музичний вечір «Його дума, його пісня не вмре, не загине» ( школа мистецтв) привертали увагу дітей до великої особистості поета, письменника, художника.