/Files/images/PICT3498.JPG

«Мандрівка хвилею чудес»

Таку назву має перша книга Вікторії Плахотнюк. Вікторії одинадцять років, вона навчається в шостому класі Ватутінської загальноосвітньої школи №2. Гарно навчається, малює,слухає сучасну музику, любить грати в шахи та шашки, танцювати. Бере активну участь у творчих конкурсах, у XII Міжнародному конкурсі з української мови ім. П.Яцика посіла перше місце, у Міжнародному літературно-мовному конкурсі учнівської та студентської молоді ім. Т.Шевченка отримала диплом третього ступеня. І звичайно ж, найулюбленіша її справа – читати, особливо фантастику. А ще прагне досконало володіти українською мовою і деякими іноземними мовами . Хоча здається, що юна письменниця і так чудово володіє рідним словом. Підтвердженням є її творчість.

У цьому переконалися і п’ятикласники загальноосвітньої спеціалізованої школи №1 на зустрічі із своєю ровесницею, яка відбулася в читальному залі Звенигородської районної бібліотеки для дітей. Презентувала творчість Вікторії член Національної спілки письменників України, поетеса Л.Солончук, літературний редактор першої збірочки. Вона розповіла, що коли познайомилася з Вікою, послухала її поезію, прочитала прозові твори, зрозуміла: «переді мною замріяний ангел». Порівняння досить доречне, бо дівчинка ніжна, витончена, скромна, тиха. Та коли вона читала свою поезію, відчувалося наскільки це натура цілеспрямована, працьовита, яка любить свою землю, країну, рідне місто, батьків. А ще, і в поезії, і в прозі дуже сильно відчувається поєднання ліричної душі поетеси з природою, навколишнім світом. Як чудово сказано: «знов достигає гроно стиглих хмар…», «дощем наляканий цей вечір…», «весна малює натюрморти…», «знов під грім танцюють буйні хмари…», «почуття, немов зірки, освітлюють всю душу…», «дивлюся знову в очі неба сині…».

Проза Вікторії також особлива: надзвичайні пейзажі, цикл оповідань «Дотик магічного світу», де головні герої: Стихії, Дівчина-вода, Дівчина-земля, Дівчина-вогонь; п’ятикласників зацікавили фантастичні створіння Тінсі, пригоди яких ще будуть продовжуватися.

Діти з захопленням, затамувавши подих, слухали Вікторію і дивувалися як вона чудово володіє словом, образами. Можливо вона своєю творчістю надихнула їх також зробити перші спроби пера, бажання наполегливіше вивчати рідну мову, осягнути її багатогранність.

Це була не просто прем’єра нової книги, це була мандрівка в країну мрій.

/Files/images/PICT3480.JPG

/Files/images/PICT3485.JPG/Files/images/PICT3488.JPG/Files/images/PICT3489.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 60

Коментарi