• Ви знаходитесь тут:

• Звенигородська районна бібліотека для дітей

/Files/images/PICT3273.JPG

16 листопада в читальному залі районної бібліотеки для дітей відзначали Міжнародний день толерантності. Юні читачі узнали, що саме в цей день в 1995 році Генеральна конференція ЮНЕСКО в Парижі прийняла «Декларацію принципів толерантності».

Що ж таке толерантність? На це запитання дітей давала відповідь бібліотекар Поліщук Н.С. У перекладі з латині – це «терпіння», «терпимість». Сьогодні поняття «толерантність» має багато визначень: це співробітництво, дух партнерства, відмова від домінування та заподіяння шкоди, терпимість до чужих думок, визнання своєї рівності з іншими, тобто це вміння різних за світоглядом, несхожих один до одного людей жити в мирі і злагоді та зберігати свою індивідуальність.

Діти погодилися, що потрібно дотримуватися толерантного стилю поведінки, тобто учитися розуміти інших, співпереживати, співчувати, допомагати, бути милосердними.

Також думки визначних людей про толерантність були цікавими для дітей.

Вони намалювали свої долоньки і на кожному пальчику написали риси толерантності, що притаманні саме їм. Підсумком стала квіточка толерантності складена учасниками зустрічі .

Всесвітній день дитини ( 20 листопада ) був відзначений правовою годиною «Гортаючи сторінки «Конвенції про права дитини». Бібліотекар Борисенко О.М. познайомила семикласників школи №2 з основними статтями Конвенції, з правами дітей в Україні. Діти активно спілкувалися, обмінювалися думками з приводу проблем, які розглядалися ,обговорювали свої права, розбирали різні життєві ситуації. А проведена на закінчення вікторина підтвердила , що діти орієнтуються в системі правових понять. Хочеться вірити, що вони будуть керуватися набутими знаннями у своїй життєвій практиці.