• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Події
  • До відзначення 70- річчя з часу визволення Черкащини від німецько-фашистських загарбників

/Files/images/P8010107.JPG

До відзначення 70- річчя з часу визволення Черкащини

від нацистських окупантів

(22.09.1943 – 10.03.1944)

У роки війни на Черкащині з ненависним ворогом боролися члени 30 організацій і 39 підпільних патріотичних груп, 24 партизанські загони, 2-га Українська партизанська бригада, діяло 4 районних і один міжрайонний антифашистські центри Опору. Тільки на рахунку загону Сергія Пальохи 1680 знищених гітлерівців, 95 автомашин, 6 танків, 3 радіовузли, 2 німецькі штаби, 12 поліцейських дільниць, 15 мостів, 3 склади боєприпасів і продовольства.

Шевченків край волею долі став ареною жорстоких боїв, як на початку війни, так і період визволення від гітлерівців. Саме ціною свого життя, гіркотою оточення, стражданнями полону, воїни 12-ої і 6-ої армій південно-західного фронту зірвали в липні-серпні 1941 р. плани гітлерівців, які прагнули навальним наступом оволодіти Києвом. А взимку 1944 року саме на землі Шевченка була здійснена одна з блискучих операцій Великої Вітчизняної війни — оточення і знищення великого угруповання фашистських військ — Корсунь-Шевченківська битва. 22 з'єднанням і частинам на знак їх видатних перемог у боях за визволення Черкащини було присвоєно найменування Черкаських, 23 — Корсунських, 20 — Уманських, 6 — Звенигородських.

Звенигородка, без сумніву, відіграла на цьому етапі дуже важливу стратегічну роль, визволилась від німецьких окупантів. В ній не тільки зустрілись два фронти, замкнувши величезне кільце навколо величезної кількості німецьких військ, а й утримувало його аж до кінця операції, з’єднуючи два фронти. Наші земляки, такі як Гончарук Володимир Андрійович, Любарський Микола Якович, Попович Григорій Данилович, Скляр Микола Михайлович та Стеблівський Олексій Кузьмич стали героями Радянського Союзу.

Кiлькiсть переглядiв: 84

Коментарi