• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Події
 • Альманаху «Холодний Яр» - 20 років!

/Files/images/P5291043.JPG

Альманаху «Холодний Яр» - 20 років!

29 травня 2013 року в читальному залі ЦРБ відбулася зустріч з заслуженим працівником культури України, доктором філософії в галузі культурології, професором, етнографом, археологом, журналістом - Вадимом Федоровичем Мициком, присвячена 20-річчю з часу виходу обласного письменницького альманаху «Холодний Яр».

/Files/images/P5291047.JPG

ТВОРЧЕ СЛОВО „ХОЛОДНОГО ЯРУ”

Двадцять творчих літ відміряв літературний часопис Черкаської письменницької організації „Холодний Яр”. З цієї нагоди у районній бібліотеці зібралися читачі та бібліотекарі. Літератор і краєзнавець Вадим Мицик розповів про заснування й становлення альманаху. Ініціатором його створення у 1993 році була секретар Черкаської обласної організації Спілки письменників України поетеса Людмила Тараненко. Фінансову допомогу надав голова Товариства української мови імені Тараса Шевченка Південної Австралії Пилип Вакуленко. Вже у серпні 1993 року перше число альманаху тиражем 2000 примірників дійшло до читача. Основною ідеєю творів в альманасі було національне відродження Української держави і єднання світового українства. У ньому було опубліковано сім українських літераторів із Австралії та двадцять авторів із Шевченкового краю.

Творчість звенигородців у ньому була широко представлена. Добіркою віршів у ньому дебютував Олекса Озірний. Колишній працівник будинку культури м. Ватутіного Микола Шапошник опублікував ґрунтовну статтю про духовну силу козацької пісні. Тай сам він створив більше сотні таких пісень і з козацьким гуртами успішно співав їх не тільки в Україні, а й по зарубіжжю. М.Шапошник у замальовці „Тернова доля” розповів про знаного художника, уродженця села Моринець Івана Кулика.

В наступні роки альманах також не обходить творчість наших земляків. У третьому числі за 1996 рік оповідається про вченого із світовим ім’ям нашого земляка Агатангела Кримського. Уродженка Звенигородки художниця Олександра Теліженко пише про дивосвіт українського рушника. Такою ж пізнавальною є стаття Вадима Мицика „Міста Сонця” про розвиток хліборобських міст і селищ Трипільської культури 5000 років тому. Публікується „Останнє слово” Івана Кулика. Альманах вперше познайомив читачів Черкащини із прозою Михайла Іванченка з Гусакового. В уривку із роману „Багряні журавлі” (ч.6, 1997р.) письменник пише про долю українців під німецькою каторгою. Наступне число альманаху опублікував поетичні добірки Сергія Ткаченка (Шевченкове), Василя Дергача (Ватутіне), Олекси Озірного (Звенигородка). Тут же М.Шапошник у нарисі „Останній концерт” розповідає про звенигородського музику Олександра Соломаху, який все життя не сходив зі сцени, на ній він під час одного з виступів і помер.

Часопис відкрив чимало талановитих літераторів Черкащини і в цьому його найбільша заслуга. Коли головним редактором часопису став Григорій Білоус, „Холодний Яр” набрав журнального виду й перетворився у квартальник. Нині його редактором є Валентина Коваленко, але з обмеженням фінансуванням періодичність часопису знизилася. Одначе творчість наших земляків впину не має. На завершення зустрічі прозвучали вірші Олекси Озірного, Василя Дергача, Софії Молильо.

Кiлькiсть переглядiв: 87

Коментарi

 • Viktor

  2013-09-04 08:31:36

  Times are chganing for the better if I can get this online! http://sscemwktlu.com [url=http://mqyechoz.com]mqyechoz[/url] [link=http://ksqigih.com]ksqigih[/link]...

 • Hamad

  2013-08-27 19:39:21

  Wow! Great thnkniig! JK...

 • Collins

  2013-08-25 02:36:37

  I'm not wohtry to be in the same forum. ROTFL http://zzprkfrr.com [url=http://pzmlhpilb.com]pzmlhpilb[/url] [link=http://plqpxfl.com]plqpxfl[/link]...

 • Alvin

  2013-08-23 20:07:13

  This is way more helpful than antyhing else I've looked at....

 • Taufiq

  2013-08-17 10:50:20

  Hey, that's porlefuw. Thanks for the news....