/Files/images/17082012007.jpg

СЛАВНЕ ІМ’Я ПОВЕРТАЄТЬСЯ І НА ЗВЕНИГОРОДЩИНУ

Напередодні Медового Спасу до нашої бібліотеки завітали поважні гості: дніпропетровський журналіст Михайло Скорик, відомий київський художник Олександр Фисун, наш земляк Заслужений працівник культури України, директор Тальнівського музею історії хліборобства Вадим Мицик. І прийшли з приємним гостинцем – книгами про нашого уславленого земляка з с. Мурзинці Матвія Михайловича Шестопала, кандидата філологічних наук, публициста, декана факультету журналистики в 1955-57 роках. Це збірник «Наукові читання Інституту журналістики на пошану М.М.Шестопала» із 50 статтями спогадів про Великого учителя, патріота-борця, виданий 2008 року та книгу «Весна» Михайла Скорика, видану в 2012 році, де є цілі розділи про діяльність нащадка мурзинецького козацького роду.

За словами українського поета Бориса Олійника саме Матвій Михайлович був улюбленцем студентства і предтечею відомого явища, як шістдесятництво, і що дух його українства спряв появі таких гучних імен випускників журфаку, як В’ячеслав Чорновіл, Василь Симоненко, Дмитро Степовик, Микола Сом, Вадим Пепа, Степан Колесник, Микола Шудря, Дмитро Онкович та інших.

Із подарованих нашими гостями книг ми дізнаємося, що в часи боротьби з німецькою навалою, капітан Шестопал воював на фронті й Ілля Еренбург у своїй трилогії «Люди. Роки. Життя» цитує його обурливого листа, написаного до газети «Красная звезда» в 1942 році, що сталінська пропаганда кричала про те, що «граница на надежном замке», а виявилося, що Червона Армия не спроможна дати гідну відсіч ворогу. У період шістдесятництва в Україні його, викладача історії зарубіжної преси, звинуватили в українському буржуазному націоналізмі й позбавили права викладання. Студенти активно захищали свого доцента-улюбленця.

В цьому році Матвієві Михайловичу виповнюється 95 років від дня народження. Гості повідомили нам, що Інститут журналістики Київського Національного університету ім. Тараса Шевченка урочисто відзначає цей ювілей нашого земляка. У травні на стіні Інституту відкрито барельєф декану, талановитому педагогу, публіцистові, патріотові України за участю поетів Бориса Олійника, Миколи Сома, директора Інституту журналістики Володимира Різуна, доцента Івана Забіяки та багатьох його учнів-журналістів пізніших випусків. До початку навчального року на Алеї Шестопала, що відкрита ще в 2008 році коло Інституту журналістики, з’явиться і пам’ятний камінь, який виготовили дніпропетровські майстри з різьби по граніту, а на його день народження – 7 листопада буде проведено всеукраїнську науково-практичну конференцію. А минулого року вдячні учні Шестопала також відкрили пам’ятну дошку на приміщенні Мурзинецького клубу.

Гості відвідали й село Мурзинці, де зустрічалися з його племінником Григорієм Пилиповичем Шестопалом. Коллектив бібліотеки вдячний Михайлу Скорику, Олександру Фисуну, Вадиму Мицику за популяризацію людей зі славними іменами нашої Звенигородщини.