• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Михайлу Іванченку - 90!

/Files/images/ivanchenko.jpg

Михайлу Іванченку- 90!

14 листопада в читальному залі центральної районної бібліотеки для учнів ДНЗ «Звенигородський ЦППРК» відбулася поетична зустріч «Сила незламного духу», присвячена 90-річчю від дня народження Михайла Григоровича Іванченка- лауреата обласної літературної премії імені В.Симоненка, літературної премії імені Юрія Горліса-Горського 2012р.

На зустріч була запрошена Людмила Солончук – голова літературно-мистецького об’єднання «Звенигора», член національної спілки письменників України, лауреат Всеукраїнської літературної премії ім. Василя Мисика (2011), лауреат Першого Міжнародного літературного конкурсу «Козацька балачка» (2011). А також в читальному залі бібліотеки оформлена викладка творів М. Іванченка та документів наданих архівним відділом Звенигородської РДА.

До цієї ювілейної дати видано інформаційний листок Бранець тернової долі із серії «Їх іменами гордиться Звенигородщина».

/Files/images/Іванченко.JPG

/Files/images/P8090130.JPG

Шановний читачу!

Випуск серії «Постаті у дзеркалі бібліографії» присвячений одному з найталановитіших майстрів пера Звенигородщини – Михайлові Григоровичу Іванченку.

«Наша біда – віки живемо півправдою»

М.Іванченко

Краєзнавець, поет, прозаїк, художник… Це він – Михайло Григорович Іванченко.

Михайло Григорович Іванченко народився 18 листопада 1923 року в с.Гусаковому. Пережив Голодомор та втрату батька (сотника Вільного козацтва 1918-1919рр.), репресованого і розстріляного в 1938 році. А тому Михайло не поступив в художню школу, про що мріяв, бо малював змалку, а пішов до агрономічного технікуму в Тальному, домагали нестатки- підробляв на цукроварні.

А далі – війна, невдалий відступ з колоною юнаків за Дніпро, та вдалося повернутися до рідного села, звідки влітку 1942р. був вивезений до Німеччини.

В арбайттаборах виснажували хлопця постійний голод і важка багатогодинна праця. Але він знаходив сили, втікав та був упійманий. Не лише в душі чинив опір ворогові, але й вів просвітницьку роботу серед остарбайтерів. Писав вірші як і під час навчання в технікумі, там і дебютував у журналі «Дозвілля». Його разом з іншими в’язнями арбайттабору 9 травня 1945р. визволило польське військо, що було в складі англійської армії. У 1947р. за анти сталінські вірші, надруковані в емігрантських виданнях, був засуджений військовим трибуналом на 10 років заполярних таборів, пройшов через штрафні та режимні зони ГУЛАГу. Звільнили його у 1953р. Михайло Іванченко закінчив курс українознавства Українського техніко-господарського інституту в м.Подебради (Чехія) і заочний курс малюнка і живопису Московського народного університету мистецтв. Належить до Всеукраїнського товариства політв’язнів і репресованих.

Наш земляк - автор сотень краєзнавчих і наукових досліджень, але друкувався рідко. Хоча ще в 1969р. він став співавтором путівника «Звенигородщина».

Порівняно багато вдалося йому зробити в 90-х роках минулого століття, коли видавництвом «Радянський письменник» була видана його книга «Дивосвіт прадавніх слов’ян», у 2000р. видавництвом «Молодь» - книга «Таємниця нашої прадавнини», у 1998 і 2001рр. також у київських видавництвах видав збірки поезій «Полиновий квіт» та «Бунчук вітрів».

У Михайла Іванченка є рукописи автобіографічних романів та історичних повістей, неопубліковані вірші, літературознавчі і мистецтвознавчі дослідження. А ще – документальні «Новели неволі». І, звичайно, десятки картин.

Автор такої творчої потуги і такої відданості українській справі вартий доброго слова, а його творчість – належного поцінування.

До пропонованого списку включені твори Михайла Іванченка, а також публікації про його життя і творчість з краєзнавчого фонду центральної районної бібліотеки ім..Ю.Кримського.

Іванченко, М. Ostaрбайтерський вир: роман-спогад/М.Іванченко.-Дрогобич: Відродження, 2010.-410с.

Іванченко, М. Новели неволі/М.Іванченко.-Дрогобич: Відродження,2008.-184с.

Іванченко, М. Осіннє чересло:поезії /М.Іванченко.-К.:Ратибор,2007.-64с.

Іванченко, М. Дума про вільних козаків: роман-хроніка/М.Іванченко-К.:Вид-во ім..О.Теліги,2006.-336с.

Іванченко, М. Полиновий квіт: поезії/ М.Іванченко.-К.:Видання спілки письмен-ників України,1998.-71с.

Іванченко, М. Дивосвіт прадавніх слов’ян: наук.-попул.нарис/М.Іванченко-К.: Рад.письменник,1991.-171с.

* * *

Наумчук, Т. Вручили літературну премію ім..Юрія Горліса-Горського: [Пошанування М.Іванченка]/ Т.Наумчук// Літературна Україна.- 2013.- 3 січня.

Івашкевич, Я. Слово про друга-письменника: [М.Іванченко]/ Я.Івашкевич// Шевченків край.-2012.- 23 листопада.

Іванченко, М. «Пишаюся, що я – українець!» - говорить член Національної спілки письменників України Михайло Іванченко: бесіда з М.Іванченком/ записала Алла Слинько//Нова доба.- 2011.- 6 грудня.

Квітка, О. Духовний наставник В’ячеслава Чорновола: [М.Іванченко]/О.Квітка// Акцент. – 2008.- 10 вересня.

І вітання, і квіти, і тепло сердець –лауреату Симоненківської премії: [М.Іванченко]// Шевченків край.- 2008.- 12 січня.

Білецький, Ф. Ось, де браття, наша слава…[розповідь про роман-хроніку Михайла Іванченка «Дума про вільних козаків]/ Ф.Білецький// Шевченків край.- 2007.- 26 жовтня.

Солончук, М. Родом із вільних козаків: [корот.біогр.довідка]/ М.Солончук// Шевченків край.- 2003.- 21 листопада.

Бурій,В. Краєзнавець, письменник, художник:[довідка про творчість]/ В.Бурій// Шевченків край.- 1998.- 18 листопада.

Кiлькiсть переглядiв: 178

Коментарi

  • WilliamRole

    2015-10-08 12:17:30

    [url=http://uwodzenieforum.pl]alluramin opinie[/url]...