• Ви знаходитесь тут:

/Files/images/80 років.jpg

Життя, мов спалах блискавки

Персональна пам'ятка до 80 річчя від дня народження В.А.Симоненка

І зважитись боротися, щоб жити,

І зважитись померти, аби жить.

В.Стус

Шановний читачу!

Ця персональна пам’ятка підготовлена до 80-річчя з дня народження лауреата Державної премії України ім..Т.Г.Шевченка (1995), видатного українського письменника Василя Андрійовича Симоненка (1935-1963).

В.Симоненко народився 8 січня 1935р. в глухому поселенні Біївці Лубенського р-ну на Полтавщині в сім’ї колгоспників. Дитинство його, за словами Олеся Гончара, чуло ридання матерів, що божеволіли від горя над фронтовими похоронками.

У 1952р. закінчив із золотою медаллю середню школу в Тарандинцях та вступив на факультет журналістики Київського університету ім..Т.Г.Шевченка. Писати вірші почав ще в студентські роки, але в умовах прискіпливої радянської цензури друкували неохоче. Одержавши 1957р. диплом «літописця сучасності», працював у редакціях газет «Черкаська правда», «Молодь Черкащини», власним кореспондентом «Робітничої газети». Проте змістом і сенсом його життя була поезія і тільки поезія.

1962р.В.Симоненко став членом СПУ та планував вступати до аспірантури Інституту літератури АН УРСР.

Та невблаганна смерть забрала поета від нас передчасно, коли йому не сповнилось і 29-ти. На щастя, нам і прийдешнім поколінням В.Симоненко залишив багату і прекрасну спадщину: чудову поезію, прозу, публіцистику. Зі своїх творів він постає, як писав Олесь Гончар, «витязем молодої української поезії», «що став речником свого народу, свого часу, живими нервами його драм і борінь, відтворював… самий дух епохи». По таких, як В.Симоненко. – стверджує Олесь Терентійович, - «читач вивіряє свої емоції, свої заповітні думи».

До пропонованого списку, який має рекомендаційний характер включені твори В.Симоненка, що знаходяться у фонді районної бібліотеки для дорослих ім..Ю.Кримського.

* * * *

Симоненко,В. Твори: у 2-х т. Т.1 /В.Симоненко - Черкаси: Брама, 2004.- 423с.

Симоненко, В. Твори: у 2-х т. Т.2. Статті. Рецензії. Нариси. Виступи. Листи. Автографи. Документи/В.Симоненко.- Черкаси: Брама, 2004.- 319с.

Симоненко, В. Вибране/В.Симоненко.- К.: Школа, 2002.- 252с.

Симоненко, В.Зажинок/В.Симоненко.- Черкаси: Брама-Україна, 2011.- 535с.

Симоненко, В. Земне тяжіння: поезії/ В.Симоненко.- К.: Молодь, 1964.- 119с.

Симоненко, В. Лебеді материнства: поезія, проза/ В.Симоненко.- Дніпропетровськ: Промінь, 1989.-224с.

Симоненко, В. На схрещених мечах: Вибр.тв./ В.Симоненко.- К.: Пульсари,2004.-382с.

Симоненко, В. Народ мій завжди буде: вірші та казки/В.Симоненко.-К.: Веселка,1990.-159с.

Симоненко, В. Поезії/ В.Симоненко.-К.: Рад.письменник,1984.-246с.

Симоненко, В. Ти знаєш, що ти – людина: вірші,сонети/ В.Симоненко.-К.: Наук.думка, 2005.- 296с.

Симоненко, В. У твоєму імені живу: поезії, оповідання/В.Симоненко.-К.: Веселка, 2003.-382с.

* * * *

Жити спішити треба, кохати спішити треба…[В.Симоненко]// Прес-Центр.-2013.-23 січ.

Гордасевич, Б. Два Василі [про В.Симоненка і В.Стуса]/Б.Гордасевич// Літ.Україна.- 2005.-27 січ.

Кореневич,Л. Невиправний мрійник. Василь Симоненко на рипучім гіллі газетного красномовства/ Л.Кореневич// Урядовий кур’єр.- 2004.-9 жовт.

/Files/images/CAM00225.jpg

До 80-річчя від дня народження Василя Симоненка центральній районній бібліотеці ім. Ю.С.Кримського оформлено постійнодіючу ілюстративну книжкову виставку «Духовний меч нації: Василь Симоненко».

Бібліотченими працівниками районної бібліотеки для мешканців Звенигородського будинку інвалідів та пристарілих організовано та проведено літературну зустріч з поетом Звенигородщини Василем Стрижиусом «Духовний меч нації: Василь Симоненко», присвячену 80-річчю від дня народження Василя Андрійовича Симоненка